Ubezpieczenie w zakresie OC

Ubezpieczenie w zakresie odpowiedzialności cywilnej zapewnia pokrycie szkód, które zostały spowodowane przez właściciela, gości lub załogę w stosunku do osób trzecich w związku z użytkowaniem jednostki pływającej, w tym podczas kolizji oraz uprawiania sportów wodnych poza pokładem jednostki lub nurkowania.

 

Ubezpieczenie Pantaenius w Zakresie Odpowiedzialności Cywilnej pokrywa nie tylko naprawę uszkodzeń, ale także chroni przed nieuzasadnionym roszczeniem odszkodowawczym. Ubezpieczenie obejmuje właściciela, który wykupił polisę, kapitana oraz załogę na całym świecie. Ubezpieczenie to pokrywa szkody względem osób, mienia i majątku.

Oto kilka ważnych zalet Ubezpieczenia Pantaenius w Zakresie Odpowiedzialnosci Cywilnej:

 

  • Ochrona dla skippera: Jeśli masz ubezpieczenie od Odpowiedzialności Cywilnej Pantaenius, jesteś automatycznie ubezpieczony w zakresie odpowiedzialności cywilnej skippera jachtu czarterowego.
  • Spór z uczestnikiem zdarzenia: Jeśli osoba trzecia jest winna uszkodzenia Twojego jachtu i nie otrzymałeś pieniędzy, np. z powodu niewypłacalności, ubezpieczenie OC Pantaenius pokryje koszty.
  • Ochrona przed nieuzasadnionymi roszczeniami: Jesteś automatycznie objęty ochroną przed nieuzasadnionymi roszczeniami osób trzecich.
  • Akcja ratunkowa: Jeśli przypadkowo aktywujesz jeden z systemów ratunkowych, np. EPIRB, GMDSS, Pantaenius zwróci koszty poszukiwania i akcji ratowniczej.
  • Konfiskata jachtu: Jeżeli jacht zostanie zajęty poprzez nakaz władz, Pantaenius wpłaci kaucję do 100.000 euro.
  • Czysta przyjemność z regat: Ubezpieczenie Pantaenius w zakresie OC obejmuje ryzyko związane z udziałem w regatach.

 

Warunki Ubezpieczenia Jachtu Pantaenius (WUJP) OC

Na skróty

Zapytaj o wycenę Telefon alarmowy