Znamy zwycięzców IV Pantaenius Jacht Foto

jachtfoto_logo_2014

Za nami IV edycja konkursu fotograficznego Pantaenius Jacht Foto. Piątek, 13 lutego 2015 r. okazał się szczęśliwy dla kilku finalistów konkursu, gdyż tego dnia na scenie głównej targów Wiatr i Woda w Warszawie ogłoszono laureatów konkursu. Nagrodzonych zostało aż 7 pasjonatów fotografii żeglarskiej, a nagrodę główną otrzymała Anya Semeniouk za zdjęcie „Optymiści miejskie”.


Zwycięzców wybrało w tym roku jury w składzie: kpt. Maciej Biechowski, założyciel szkoły żeglarstwa Akademia Jachtingu i redaktor naczelny magazynu Jachting, Krzysztof Olejnik, założyciel i redaktor naczelny magazynu „Wiatr”, żeglarz z zamiłowania, z zawodu – dziennikarz, Marta Bryk, koordynator projektu Targów Sportów Wodnych i Rekreacji WIATR i WODA, które są największą imprezą wystawienniczą branży sportów wodnych i rekreacji w Polsce oraz trzech zawodowych fotografów związanych z tematyką żeglarską – Robert Hajduk, Bartosz Modelski i Marek Wilczek.

W tej edycji otrzymaliśmy ponad 250 zgłoszeń! Spośród nich wybranych zostało 30 finalistów. Po raz kolejny wśród uczestników Pantaenius Jacht Foto znalazły się osoby także z za granicy!


Pierwsze miejsce i nagrodę główną otrzymała Anya Semeniouk z Moskwy za fotografię „Optymiści miejskie”. Zdjęcie zostało zrobione podczas lipcowych regat najmłodszych adeptów żeglarstwa „Wesoły Wiatr” w Moskwie (Детская регата „Веселый ветер”). Każdego roku, właśnie w lipcu, młodzi żeglarze rywalizują ze sobą m.in. na łódkach klasy Optimist. W nagrodę otrzymała Zegarek Garmin Quatix ufundowany przez firmę Pantaenius.

1 Miejsce, Anya SemenioukNa drugim miejscu uplasował się Andrzej Radomski ze zdjęciem „LASERY idą trójkami”, które zostało zrobione na wodach w pobliżu gdańskich Górek Zachodnich podczas Mistrzostw Polski klas olimpijskich. II nagrodą była ramka ZOOM.ME – wyjątkowy, estetyczny i prosty w użyciu ekran z funkcja routera.

 2 Miejsce, Andrzej RadomskiTrzecie miejsce przypadło w udziale Jackowi Turko za pracę „Na wyspie Koh Phangan”. Zostało zrobione podczas wakacji w Tajlandii. Wyspa położona jest w południowo-wschodniej części Zatoki Tajlandzkiej. Autor, za zdobycie III miejsca dostał kompaktowy, 7-calowy tablet Goclever Insignia 700 PRO.

3 Miejsce, Jacek Turko


Po raz kolejny przyznane zostały wyróżnienia, tym razem aż 3! Delphia Foundation przyznała dwie Nagrody Specjalne. Nagrodę Specjalną Delphia Foundation w kategorii OPEN otrzymał Dariusz Mitręga – trafiła do niego torba do laptopa z kolekcji Delphia Yachts – Henri Lloyd.

Nagroda Specjalna Delphia kat ogólna


Laureatem Nagrody Specjalnej Delphia Foundation w kategorii do lat 16 został Michał Bajerski za zdjęcie „S/Y Orion”. W nagrodę od Delphia Foundation otrzymał on kurtkę z kolekcji Delphia Yachts.

 Nagroda Specjalna Delphia kat_do 16 lat


Trzecim wyróżnieniem była Nagroda Specjalna w kategorii motorowodnej od Akademii Jachtingu – kurs motorowodny, którym nagrodzona została Marzena Pomianowicz.

 Nagroda Specjalna motorowodna


Po raz kolejny również publiczność miała szansę na wybór najlepszej pracy. Głosowanie odbywało się na stronie internetowej konkursu www.jachtfoto.pl. Po raz kolejny spłynęło prawie 5000 internetowych głosów. Nagroda publiczności, torba żeglarska LESTE marki Code Zero przypadła Katarzynie Kowalczuk za „Wind in the sail”.

Nagroda Publiczności


Galeria finałowych fotografii IV edycji konkursu Pantaenius Jacht Foto miała swoją premierę na Targach Wiatr i Woda w Warszawie. Teraz finałowe prace można oglądać w siedzibie Pomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego w Gdyni. Zwycięskie fotografie są również dostępne na stronie konkursowej www.jachtfoto.pl i profilu Jacht Foto na Facebooku, gdzie pojawiają się wszelkie aktualności dotyczące konkursu. Zapraszamy do polubienia profilu.


sponsorzy

powrót do aktualności