Pakiet Czarterowy? Naprawdę warto!

Pakiety Czarterowe

Ubezpieczenie kosztów związanych z anulacją podróży jest podstawą każdego z pakietów czarterowych Pantaenius. Czemu element ten jest tak istotny? Dlaczego warto je wykupić?

 

Życie pisze różne scenariusze. Planujemy urlop: wybieramy termin, rezerwujemy lot, czarterujemy jacht i już nie możemy się doczekać wyjazdu odliczając tygodnie to wymarzonego relaksu na morzu. Nagle, tydzień przed wyjazdem, pech: złamana noga, gips i tak skrupulatnie zaplanowane wakacje trzeba odwołać.

 

Pakiety Czarterowe

 

 

Podobny przypadek zdarzył się w ubiegłym roku jednemu z naszych klientów. Wszystko było dopięte na ostatni guzik już na początku lutego, a Pan Paweł wraz z przyjaciółmi miał się udać w połowie marca na Karaiby. Ale pogoda pod koniec zimy spłatała figla. Gdy przyroda zaczynała powoli budzić się do życia, na początku marca spadł śnieg, a ze śniegiem przyszły śliskie ulice. Wystarczył zwykły powrót do domu: pośpiech, niefortunny krok, pechowy kamień, ręce pełne zakupów… i upadek. Pan Paweł poślizgnął się tak, że wywracając się uszkodził obojczyk. Diagnoza: unieruchomienie złamania przez co najmniej 4 tygodnie, a później rehabilitacja. Nie było szans na wyjazd, więc trzeba było go odwołać.

 

Szczęście w nieszczęściu, bo Pan Paweł okazał się skrupulatnym i przewidującym planistą. Już w styczniu, zaraz po podpisaniu umowy czarterowej, Pan Paweł na wszelki wypadek wykupił w naszej firmie ubezpieczenie czarteru, pakiet Silver Pantaenius. Dzięki temu udało się uniknąć strat finansowych związanych z odwołaniem rejsu, a wymarzone wakacje zostały przełożone na inny termin. – Wolę nawet nie myśleć co by się stało, gdybym nie wykupił tego pakietu. Na szczęście od zawsze byłem przewidujący. Lepiej wydać trochę więcej, ale mieć spokojną głowę – wspominał później Pan Paweł.

 

I trudno się z nim nie zgodzić. Dlatego organizując tego typu wyjazd, warto zaraz po podpisaniu umowy czarterowej zaopatrzyć się w jeden z czterech dostępnych pakietów czarterowych Pantaeniusa i nie martwić się o nieprzewidziane zdarzenia.

powrót do aktualności