Regaty Unity Line razem z Vulcain Langchlag

fot. Marek Wilczek

Regaty Unity Line rozwijają się wraz z kolejnymi edycjami imprezy organizowanej przez firmę żeglugi promowej Unity Line oraz  Klub Żeglarzy Samotników. Przez pierwszych jedenaście lat regaty witały w porcie w Kołobrzegu. Przez te lata regaty stały się imprezą znaną w polskim i niemieckim środowisku żeglarskim. Chcąc podziękować żeglarzom z Niemiec za liczny udział w regatach oraz odpowiadając na zaproszenie Mariny Kroslin, w roku 2012 regaty zawitały do Kroslin. W tym roku zaproponowano połączenie Regat Unity Line z regatami Vulcain Langschlag organizowanymi przez Marinę Kroslin i 155-letnią szwajcarską firmę zegarmistrzowską Vulcain. Vulcain znany jest już w środowisku żeglarskim z udziału  w regatach na terenie Szwajcarii i Francji.

 

fot. Marek Wilczek

fot. Marek Wilczek

 

Regaty rozpoczną się w dniu 14.08.2013 r., środa godz.  20.00.,  odprawą skipperów w Porcie Jachtowym Ośrodka Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” w  Świnoujściu. Następnego dnia,  czwartek o  godz. 09.00. nastapi   start do wyścigu Świnoujście – Kroslin. W Kroslin tradycyjna zabawa żeglarska organizowana przez firmę ubezpieczeniową Pantaenius oraz Vulcain. Firma Pantaenius od ubiegłego roku użycza szybkiego morskiego pontonu, na którym swoje miejsce pracy mają fotograficy regat, jest to także jednostka bardzo ważna dla bezpieczeństwa regat. Kpt. Michał Korneszczuk sterujący pontonem nakręcił też znakomity film z XII Regat Unity Line, który można obejrzeć na YouTube.   W piątek o  godz. 09.30 odbędzie się start do wyścigu Kroslin – Świnoujście. W  sobotę  o   godz. 10.00. nastąpi start do wyścigu na redzie  Świnoujścia i tego samego dnia o godz. 18.00 odbędzie się zakończenie regat.

 

Druk zgłoszenia do  regat znajduje się  na stronie internetowej   www.regatyunityline.strefa.pl. W regatach uczestniczyć mogą jachty  posiadające świadectwo pomiarowe KWR lub ORC oraz nieposiadające świadectw pomiarowych, przewidziano także grupę żeglarzy samotnych oraz żaglowców i jachtów towarzyszących.

 

fot. Marek Wilczek

fot. Marek Wilczek

Do tradycyjnych Pucharów Regat Unity Line oraz drobnych upominków od Unity Line dołączy nagroda Vulcaina. Firma Vulcain ufunduje specjalną nagrodę we własnej klasyfikacji (Vulcain-Race) dla absolutnie najszybszego jachtu XIII Regat Unity Line po 3 wyścigach (sumarycznie wg. mierzonego czasu) w postaci bardzo wartościowego zegarka firmy Vulcain (wartość ponad.3500,00 EUR).

 

Wśród dotychczas zgłoszonych jachtów mamy wielu stałych uczestników regat: „Kiek ut” ze skipperem Jurgenem Rohl z Yachtclub Ueckermunde, „Lalelu” z Herwigiem Dresslerem z SV Stahl Finow, „Kantapper” z organizatorem regat na terenie  Niemiec i Danii Waldemarem Skuzą z Wittower Segelnverein, szybki „Black Magic” z Danny Stoeckerem z Yachtclub Ueckermunde, „Manati” z Lutzem Bramerem SSC Ueckermunde, który zapoczątkował w 2006 roku udział żeglarzy niemieckich, „Sturmvogel II” (rok budowy 1960) z żeglarzem samotnym Holgerem Freude z Yachtclub Peene-Anklam, bardzo szybki „Imagine” z Holgererm Streckenbachem z Greifwalder Regatta Verein oraz „Szaman S.” z Witoldem Krochmalem z Jacht Klubu AZS w Szczecinie. Jako pierwszy do regat w dniu 26.10.2012 r. zgłosił się 80-letni żeglarz Wolfgang Oelschlagel z Yachtclub Ueckermunde.

Ozdobą regat będą uczestniczące w regatach od kilku lat oldtimery: 107–letni „Nadir” z Jacht Klubu AZS w Szczecinie oraz 101-letnia „Wespe” Lecha Zajdy z Kopickiego Sportowego Klubu Wodnego „Szuwarek” w Kopicach, Opale „Mat” i „Bosmat” z Jacht Klubu Marynarki Wojennej „Kotwica” w Świnoujściu oraz inne jachty zbudowane do 31.12.1977 r.

Zapraszam do zgłoszeń do XIII Regat Unity Line.

powrót do aktualności